Komisja Dyscyplinarna – organ PZPN-u ustaliła zasady kibicowania

2022-08-15

Komisja Dyscyplinarna jest organem, którego zadaniem jest dbają o moralne i prawne aspekty wszystkich imprez sportowych odbywających się na terytorium Polski. W tym celu PZPN (Polski Związek Piłki Nożnej) niedawno ustaliło szereg zasad dotyczących kibicowania.

Ma to na celu ograniczenie wulgarnego i bezprawnego zachowania wszystkich, którzy uczestniczą w meczach piłki nożnej organizowanych przez PZPN. Jednym z głównych założeń jest to, aby wszyscy kibice byli świadomi i uszanowali podstawowe zasady zachowania się podczas meczów. Każdy fan piłki nożnej ma obowiązek trzymać się określonego regulaminu, który ma chronić innych spotkanych na stadionie i na trybunach.

Organizatorzy starają się mieć dobrą reputację i tworzyć bezpieczne środowisko dla wszystkich fanów piłki nożnej. Jeśli ktoś dopuści się zakazanego zachowania lub narusza podstawowe reguły obowiązujące w siedzibach gier to Komisja Dyscyplinarna ma prawo podjąć działania wobec tej osoby. Od teraz wszelkie incidenty szeroko dyskutują na forach piłki nożnej będą zgłaszane do Komisji Dyscyplinarne., Która może podjąć stosowne kroki wobec osób naruszajacych przyjete reguły.

Komisja Dyscyplinarna PZPN-u po długich dyskusjach ustaliła zasady kibicowania na stadionach. Po całkowitym zamrożeniu rozgrywek ekstraklasy, II i III Lig w wyniku pandemii koronawirusa, dyskusje na temat kibicowania były różne. Postanowili jednak uregulować sprawę i niedawno Komisja Dyscyplinarna PZPN podjęła uchwałę, która określa zasady, jakie mają obowiązywać na stadionach podczas meczów Piłki Nożnej.

Uchwała Komisji ustanawia m.in., że liczba osób biorących udział w meczu nie może przekroczyć 10%, ilość osób mogących być obecnych na stadionie jest określona przez lokalny organizator spotkań – czyli kluby piłkarskie lub odpowiednie służby. Ponadto punktacje można prowadzić tylko wtedy, gdy organizator spotkania utworzy wspierające potencjał logistyczny i techniczny system ewidencji stadionu – to oznacza, że bilety będą musiały być sprzedawane online.

Jednak najważniejszym aspektem przy okazji tej uchwały jest to, że nigdy nie szerownany jest doping ze strony publiczności. Jeśli chodzi o protesty czy inne formy wspomagania drużyny, zorganizowanie ich zgodnie z zasadami PZPN – organy dyscyplinarne mogą na to pozwolić. Wiadomo jednak, że dopingu podczas meczy będzie jeszcze długi czas nie ma szans nastapić.

Komisja Dyscyplinarna PZPN wykonala ważny krok w celu regulacji kwestii bezpieczeństwa minionych wydarzeń na stadionach. Dzięki tym zasadom będzie możliwe powrót tysięcy fanów piłki nożnej do sceny gdzie będą mogli aktywnie kibicować swoim ulubionym drużynom, ale bezpiecznie i zgodnie z przepisami pucisk zdrowia.

Komisja Dyscyplinarna Piłkarskiego Związku Polskiego ustaliła dziś nowe zasady kibicowania. Zmiany te mają mieć na celu poprawę bezpieczeństwa kibiców, zawodników i publiczności.

Według wytycznych, kibice będą musieli okazać się identyfikatorem lub ważnym dokumentem tożsamości przed każdym meczem lub innym wydarzeniem piłkarskim. Kolejna zasada mówi, że kibice nie będą mogli nosić transparentów ze słowami, symbolem lub grafiką, które mogłyby obrażać lub prowokować innych. Ponadto kibice nie będą mogli organizować jakichkolwiek wydarzeń nasportowych takich jak projekcje filmowe czy zbiórki pieniędzy.

Nowe wytyczne weszły w życie dziś, a odpowiedzialna za ich stosowanie Komisja Dyscyplina ma nadzieję, że to doprowadzi do bezpieczniejszych meczów i zbuduje spokojną atmosferę lepszego sportu. Przede wszystkim kibice mają teraz obowiązek dostosować się do ich postanowień i przestrzegać ich rygorystycznie, aby stworzyć bezpieczne i rodzinne środowisko podczas każdej transmisji telewizyjnej meczu piłki nożnej w Polsce.